| 24 اردیبهشت 1400
محله اسماعیل آباد قم سامان می گیرد.

 محله اسماعیل آباد قم سامان می گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: وضعیت محله اسماعیل آباد، زیبنده شهر قم نیست و ساماندهی آن بر اساس منابع موجود یک ضرورت است.
دوشنبه، 16 فروردین 1400 | امتیاز: Article Rating

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری در نشست معاون وزیر راه و شهرسازی با استاندار قم با اشاره به نابسامانی و نابهنجاری محله اسماعیل آباد قم، إحیای آن را امری لازم عنوان کرد و بیان کرد: البته مدتی قبل یک مرحله از این ساماندهی آغاز شد که این امر اعتراض برخی ساکنان منطقه را به دنبال داشت.

وی اضافه کرد: محله اسماعیل آباد در منطقه 5 شهرداری قم و جنب ریل راه آهن واقع است که حدود 30 تا 40 سال قبل توسط برخی مهاجران و به شکل غیرقانونی تصرف شده و آخرین برآوردها نشان می دهد که 902 نفر جمعیت شامل 179 خانوار و 111 قطعه ساختمانی دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم 22 درصد ساکنان این محله را ایرانی و 77 درصد را اتباع خارجی عمدتا از افغانستان اعلام کرد و یادآور شد: آمارگیری این محله بیانگر آن است که 21 درصد ساکنان دارای شغل و 69 درصد آنان فاقد فعالیت هستند، ضمن آن که 63 درصد ساکنان نیز دارای سواد هستند.

صبوری ادامه داد: 111 قطعه ساختمانی و 9 معبر خاکی در این محله وجود دارد، ضمن آن که محله اسماعیل آباد تنها دو واحد تجاری شامل یک نانوایی و یک سوپرمارکت دارد.

وی درباره وضعیت آب، برق و گاز محله نیز گفت: برخی از ساکنان دارای آب و برق غیرمجاز هستند، ضمن آن که این محله از گاز شهری بهره مند نیست.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با بیان اینکه وضعیت این محله بویژه در مسیر زائران مسجد مقدس جمکران، چهره خوشایندی ندارد تصریح کرد: ساخت برخی از قطعات مسکونی با استفاده از مصالح بازیافتی، تراکم نامناسب جمعیت، برخی آسیب های اجتماعی و همچنین بحران بهداشت و درمان بویژه با توجه به جمع آوری پسماند و رهاسازی فاضلاب در محله و همچنین وجود کارخانجات لاستیک و چسب در اطراف آن، وضعیت نامناسب و نابهنجاری را ایجاد کرده که امید است با همت همه دستگاه های اجرایی مسؤول در این موضوع و البته همراهی شرکت بازآفرینی شهری ایران، ساماندهی این محله از قم هرچه سریع تر مورد دقت نظر قرار گیرد و به سرانجام برسد.

تصاویر
  • محله اسماعیل آباد قم سامان می گیرد.
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها