| 06 آذر 1399
الحاق ۶۳ هکتار اراضی دولتی شهرک قدس قم به محدوده برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن

 الحاق ۶۳ هکتار اراضی دولتی شهرک قدس قم به محدوده برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن

دبیر شورای‌ عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به استاندار قم، تصمیم شورا را در خصوص الحاق ۶۳ هکتار از اراضی دولتی مجاور شهرک قدس شهر قم به محدوده شهر جهت طرح اقدام ملی مسکن به استاندار قم، اعلام کرد.
چهارشنبه، 21 آبان 1399 | امتیاز: Article Rating

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، دبیر شورای ‌عالی شهرسازی ‌و معماری ایران با ارسال نامه‌ای به سرمست استاندار و رییس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم، مصوبه شورا، با موضوع مغایرت اساسی الحاق ۶۳ هکتار از اراضی دولتی مجاور شهرک قدس شهر قم به محدوده شهر جهت طرح اقدام ملی مسکن را به وی ابلاغ کرد.

در نامه ارسال شده، آمده است: شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۵ آبان ۹۹ خود موضوع مغایرت اساسی «الحاق ۶۳ هکتار از اراضی دولتی به محدوده جهت تامین اراضی موردنیاز اقدام ملی تولید مسکن» در مجاورت شرقی منطقه موسوم به شهرک قدس شهر قم به منظور اختصاص به مشمولین واجد شرایط از نیروهای مسلح مصوب مورخ ۲۷ اردیبهشت ۹۹ شورای برنامه ‌ریزی و توسعه استان را مورد بررسی قرار داد و با الحاق اراضی مذکور با ظرفیت جمعیت‌پذیری ۱۸۷۰۰ نفر به محدوده شهر قم موافقت کرد. ضروری است در سهم‌بندی واحدهای احداثی علاوه بر مشمولین واجد شرایط نیروهای مسلح در چهارچوب تفاهم فی‌مابین وزارتین راه و شهرسازی و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، مشمولین واجد شرایط از سایر اقشار شهر قم نیز مدنظر قرار گیرند.

مراتب جهت استحضار و صدور دستور انعکاس و اقدام، اعلام می‌شود. خواهشمند است دستور فرمایید در اجرای ماده ۴۲ آیین نامه نحوه بررسی طرح‌های توسعه و عمران و مقررات شهرسازی و معماری کشور، مدارک و نقشه‌ها ظرف مدت دو ماه جهت ابلاغ به مراجع ذیربط در اختیار دبیرخانه شورای‌ عالی قرار گیرد.

تصاویر
  • الحاق ۶۳ هکتار اراضی دولتی شهرک قدس قم به محدوده برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها

اخبار مهم

اخبار مهم