| 03 تیر 1400
آغاز ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در شهر قم

 آغاز ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در شهر قم

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: مرحله سوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن استان قم از ساعت 12 روز چهارشنبه 19 خرداد ماه آغاز می شود.
ﺳﻪشنبه، 18 خرداد 1400 | امتیاز: Article Rating

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری با اعلام این خبر عنوان کرد: ثبت نام مسکن اقدام ملی در استان قم به طور همزمان با سراسر کشور آغاز می گردد.

وی افزود: متقاضیان واجد شرایط می توانند از ساعت 12روز چهارشنبه 19 خرداد از طریق نشانی اینترنتی https://tem.mrud.ir/  « سامانه طرح اقدام ملی تولید مسکن» ثبت نام کنند.

صبوری اضافه کرد: سهم شهر قم برای ثبت نام این مرحله تعداد 1755 واحد است و با تکمیل این تعداد، سامانه اقدام ملی برای ثبت نام شهروندان قمی بسته خواهد شد.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در مرحله اول ثبت نام طرح مسکن اقدام ملی تعداد 4400 نفر متقاضی ثبت نام کردند و بعد از پالایش و انصراف بعضی از متقاضیان تعداد 1755متقاضی ریزش داشته ایم که این ثبت نام به منظور تکمیل ظرفیت مرحله اول شهر قم انجام می گیرد.

وی در خصوص شرایط متقاضیان برای ثبت نام گفت: با توجه به قانون ساماندهی این طرح، سبز بودن فرم (ج) یعنی عدم استفاده متقاضی و افراد تحت تکفل از زمین مسکونی، واحد مسکونی و یا امکانات نهاد‌های عمومی غیر دولتی مربوط به تامین مسکن، داشتن سابقه سکونت ۵ ساله در محل مورد نظر، سرپرست خانوار یا متاهل بودن و خودسرپرست بودن زنان مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن از جمله شرایط در نظر گرفته شده است.

دبیر شورای مسکن استان اظهار داشت: در مرحله اول ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در شهر قم 4400 متقاضی و در مرحله دوم 11770 متقاضی در شهر جدید امیرکبیر ثبت نام کرده اند.

صبوری در خصوص جزییات ساخت مسکن ملی توضیح داد: براساس شیوه نامه طرح مسکن اقدام ملی، هزینه ساخت با آورده متقاضی است و قیمت هر مترمربع بر مبنای قیمت تمام شده لحاظ می شود.

وی یاد آور شد: افرادی که در مراحل قبل، ثبت نام نموده و به عنوان متقاضی اولیه پیامک احراز شرایط را دریافت کرده اند چنانچه در بازه زمانی اعلام شده، انصراف خود را در سامانه ثبت کرده باشند، می توانند در این مرحله ثبت نام کنند.

تصاویر
  • آغاز ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در شهر قم
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها