جمعه، 16 خرداد 1399
راه اندازی سامانه تلفنی 1656 حفاظت از اراضی دولتی و ملی استان قم/ آماده باش یگان حفاظت از اراضی ملی استان در ایام نوروز
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم خبر داد:

راه اندازی سامانه تلفنی 1656 حفاظت از اراضی دولتی و ملی استان قم/ آماده باش یگان حفاظت از اراضی ملی استان در ایام نوروز

تاریخ انتشار: 1398/12/25|   بازدید: 86 |  print

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم از راه اندازی سامانه ۱۶۵۶ یگان حفاظت از اراضی ملی استان قم خبر داد.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری گفت: راه اندازی سامانه ۱۶۵۶ می تواند همیار خوب مردمی برای کمک به دولت در جلوگیری از هرگونه تعرض به اراضی دولتی و زمین خواری در سطح استان باشد.

وی در خصوص راه اندازی سامانه ارتباط مردمی با یگان حفاظت از اراضی، با ابراز خشنودی از این اتفاق، اظهار داشت: اراضی ملی و دولتی استان قم سرمایه نسل های آینده این سرزمین هستند و باید به دقت حفاظت شوند و راه اندازی این سامانه می تواند در مبارزه با زمین خواری دقت، سرعت و نظارت را افزایش دهد.

صبوری در ادامه تصریح کرد: همشهریان درصورت مواجه با موارد مشکوک تعرض و یا تصرف اراضی دولتی می توانند ضمن تماس با سامانه ۱۶۵۶، بدون نیاز به پیش شماره، این موارد را از طریق تماس با سامانه گزارش داده و همیار این اداره کل و دولت در مبارزه با زمین خواری بوده به آن سرعت بدهند.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان قم، گزارش دهی مردمی این سامانه به صورت 24 ساعته خواهد بود . بدین ترتیب، افراد می توانند در هر ساعت شبانه روز در صورت مشاهده موارد دست درازی و تجاوز به زمین های  دولتی و ملی با تماس با شماره 1656 گزارش خود را اعلام نمایند.

صبوری از تجهیز یگان حفاظت از اراضی اداره کل به دستگاه تبلت و آموزش مجموعه نیروهای یگان حفاظت از اراضی و شیفت بندی ۲۴ ساعته زمان های حضور برای مراقبت و حفاظت خبر داد و تصریح کرد: این اداره کل با  بهره گیری و استفاده از نیروهای انسانی هوشیار و آگاه، با ایمان و زبده، هیچ گونه اغماضی و امتیازی در بحث زمین خواری برای افراد سودجو قائل نخواهد بود.

صبوری پیشگیری از تعرض به اراضی دولتی را مهمترین وظیفه یگان حفاظت دانست و خاطر نشان کرد: امیدواریم با همکاری دو سویه مردم و یگان حفاظت بتوانیم دست زمین خواران  و سود جویان را از اراضی دولتی کوتاه کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با بیان این که یگان حفاظت از اراضی ملی استان قم در ایام تعطیلات نوروز  سال 99 به صورت آماده باش کامل  با راه اندازی واحد های گشت محسوس و نامحسوس در خدمت هم استانی ها خواهد بود، خاطر نشان ساخت: متاسفانه در سال های گذشته در ایام تعطیلات به ویژه ایام نوروز زمین خواران و متجاوزین به اراضی ملی جسارت بیشتری پیدا می کردند که با وجود و حضور این یگان در چند اخیر این مسئله کاهش محسوس داشته است.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد