| 24 تير 1399
تکمیل محور قم-جعفریه ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

تکمیل محور قم-جعفریه ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

تاریخ انتشار: 1398/08/12|   بازدید: 56 |  print

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم تکمیل قطعه چهارم محور قم- جعفریه را منوط به تأمین ۱۲ میلیارد تومان اعتبار دانست.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم - اخبار استانها -

حسن صبوری با اشاره به آخرین وضعیت احداث و بهسازی قطعه چهار محور قم-جعفریه اظهار داشت: این محور به طول چهار کیلومتر و با عرض بیش از 22 متر در حال احداث است که تاکنون بیش از 5.9 میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.

وی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه را 12 میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: تاکنون اجرای بسترسازی و خاک ‌ریزی مسیر و اجرای ابنیه فنی و لایه زیر اساس و اجرای لایه اساس و آسفالت لایه بیندر باند چپ و راست و اجرای باقی ‌مانده لایه اساس و آسفالت لایه بیندر و توپکا قسمت وسط محور انجام‌ شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با تأکید بر اقدامات باقی‌ مانده برای اتمام این پروژه یادآور شد: اجرای عملیات تثبیت سرد با سیمان به همراه اجرای لایه توپکا طرفین مسیر ایمنی سازی و تابلو علائم ایمنی به همراه تهیه و نصب نیوجرسی در طول مسیر برای اتمام پروژه باقی‌مانده است.

وی همچنین با اشاره به اهمیت احداث راه اصلی جاده قدیم قم-تهران اظهار داشت: احداث راه اصلی این محور به علت وجود شهرک‌های صنعتی و تردد وسایل نقلیه سنگین از اهمیت بالایی برخورد است.

وی با بیان اینکه احداث و بهسازی این محور به طول 118 کیلومتر راه اصلی در نظر گرفته‌ شده است، ابراز کرد: 68 کیلومتر از این پروژه در حوزه استان قم و 50 کیلومتر در حوزه استان تهران قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم آخرین وضعیت این پروژه را مدنظر قرار داد و افزود: 24 کیلومتر از مسیر در حوزه استان قم به ‌صورت چهار خطه طی سال‌ های گذشته احداث و در سال 1397 قرارداد احداث 21 کیلومتر راه اصلی به همراه دو دستگاه پل با اعتباری بالغ ‌بر 700 میلیارد ریال منعقد گردیده و عملیات اجرای پروژه آغازشده است.

وی اعتبار مصوب این پروژه در سال 1398 را 100 میلیارد ريال ذکر کرد و ادامه داد: این پروژه توسط وزارت راه و شهرسازی و از سوی شرکت ساخت در حال احداث است.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد