جمعه، 16 خرداد 1399
تولید 1480واحد مسکونی در طرح اقدام ملی
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم خبر داد:

تولید 1480واحد مسکونی در طرح اقدام ملی

تاریخ انتشار: 1398/07/13|   بازدید: 75 |  print

مدیرکل راه وشهرسازی استان قم با اشاره به اینکه در مرحله اول 180 واحد ساخته خواهد شد، گفت: درکل طراحی شده است برای تعادل بخشی به بازار مسکن در استان قم 1480 واحد در طرح اقدام ملی تولید شود.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری با اشاره به وضعیت مسکن در استان قم، اظهار داشت: یکی از مهمترین اقدامات این اداره در حوزه مسکن بحث مسکن مهر است.

وی ادامه داد: این طرح در استان قم با حجم عظیمی شروع شد و امروز در مراحل پایانی این طرح هستیم و امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد.

 

تنها190 واحد مسکن مهر ناتمام است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به اینکه حدود 43 هزار واحد مسکن مهر در استان قم سیاستگذاری و اجرا شد، گفت: امروز تنها یک تعاونی است که واحدهای تحویل داده نشده دارد و از تعداد 256 واحد 190 واحد آن بصورت ناتمام است که امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد.

وی بیان داشت: بعد از اینکه مسکن مهر به اتمام رسید وزارت خانه سیاست جدیدی را شروع کرد و آن هم طرح اقدام ملی بود تا بتوانیم تولید مسکن در استان را داشته باشیم.

صبوری عنوان داشت: اداره کل راه و شهرسازی زمین را در اختیار اداره کل بنیاد مسکن قرار می دهد و آن ها هم شروع به ساخت مسکن و در نهایت به افراد واجد شرایط تحویل می دهند.


تولید 180واحد در مرحله اول طرح اقدام ملی

وی افزود: در مر حله اول زمینی به متراژ 11 هزار متر مربع که استعداد 180 واحد مسکونی را دارد در محدود پردیسان در اختیار اداره کل بنیاد مسکن قرار گرفت و براساس پیش بینی ها تا سال 1400 این واحد ها در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم تصریح کرد: سه مورد دیگر هم از این اراضی در محدوده پردیسان شناسایی شده و در حال پیگیری برای واگذاری به بنیاد مسکن هست و در تلاشیم تا چند هفته آینده واگذاری صورت بگیرد.

وی گفت: یکی از این اراضی 16هکتار با استعداد 800 واحد آپارتمانی و زمینی هایی با متراژ 18هزار متر و یک هکتار با استعداد 600 واحد مسکونی درآینده به بنیاد تحویل خواهد شد.


تولید 1480واحد در طرح اقدام ملی

صبوری با اشاره به اینکه در کل در طرح اقدام ملی 1480واحد مسکن تولید خواهد شد، گفت:  به جهت تعادل سازی در بازار مسکن هفت پروژه مشارکتی با استعداد 700 واحد مسکونی هم پیش بینی شده است.
وی بیان دشت: توافقنامه ای هم بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع برای تامین مسکن نیروهای مسلح بسته شده است.


600 واحد مسکن مهر مشکل قضایی دارند

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به مشکلات قضایی برخی واحدهای مسکن مهر، گفت: حدود 600 واحد مسکن مهر دارای مشکلات قضایی هستند که به محض حل شدن این مشکل مراحل ساخت آن ها پیگیری خواهد شد.

وی در ادامه به تفاوت های مسکن مهر و طرح اقدام ملی اشاره کرد و عنوان داشت: طرح مسکن مهر در کل کشور اجرا شد و زمین این طرح بصورت رایگان در اختیار سازندگان قرار گرفت.

صبوری افزود: مسکن مهر استان قم به خوبی و در جانمایی مناسبی اجرا شد اما در کل کشور چون این مسئله در اختیار تعاونی ها قرار گرفت متاسفانه عملکرد خوبی ارائه نشد و ساخت و ساز ها کیفیت مناسب را نداشت ومشکلاتی را برای مردم ایجاد کرد.

وی بیان داشت: در طرح اقدام ملی فعلا یک وام 50 میلیونی تعریف شده است و این طرح برای شهرهای زیر صد هزار نفر است البته به دلیل شرایط خاص قم این طرح در قم هم اجرا می شود.


ثبت نام برای طرح اقدام ملی از طریق سایت در آینده

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به شرایط افراد برای ثبت نام در طرح اقدام ملی، خاطرنشان شد: سایتی بصورت پایلوت برای این طرح آماده شده است و فعلا فقط در استان کرمان در حال شروع ثبت نام است اما به محض باز شدن این سایت واجدان شرایط استان قم هم می توانند ثبت نام کنند.

وی افزود: فعلا شرایطی اعلام نشده است اما این طرح برای دهک های پایین جامعه و کسانی که درآمد کافی ندارند و مسکن ملکی به نام آنها نیست اختصاص خواهد یافت.

صبوری ادامه داد: اگر تعداد متقاضیان زیاد باشد امتیاز بندی خواهد شد و در غیر اینصورت هر کسی که ثبت نام کند مسکن خود را دریافت خواهد کرد.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد