| 24 تير 1399
لزوم هماهنگی بین دستگاه های امداد و نجات در زمان بروز حوادث ریلی
در ششمین جلسه کارگروه تخصصی حمل ونقل، شریان های حیاتی، بلایای جوی و طوفان استان قم مطرح شد:

لزوم هماهنگی بین دستگاه های امداد و نجات در زمان بروز حوادث ریلی

تاریخ انتشار: 1395/10/28|   بازدید: 902 |  print
مدیرکل راه آهن استان قم هشدار داد: در صورت بروز حادثه ریلی در استان قم بیش از دو سوم شبکه ریلی کشور دچار اختلال و گسست می شود
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، محمد عباسی فرد دبیر کارگروه تخصصی حمل ونقل، شریان های حیاتی، بلایای جوی و طوفان و رئیس اداره پدافند غیرعامل اداره کل راه وشهرسازی استان قم گفت: به منظور کاهش هرچه بیشتر حوادث ریلی و کاهش عمق فجایع می بایست از تجربیات استان های معین در این زمینه بهره برد.
وی توضیح داد: به همین جهت ازتعدادی از مسئولین و مدیران اداره کل راه و ترابری استان سمنان برای حضور در این جلسه دعوت شده که پس از احصا نظرات آن ها بتوانیم از تجربیات آن ها استفاده کرده و از بروز حوادثی مانند حادثه هفتخوان جلوگیری کنیم.
در این جلسه امیر عمیدی معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان سمنان در خصوص حادثه هفتخوان به ارائه توضیحاتی پرداخت و اضافه کرد: با برگزاری چندین جلسه زوایای مختلف این حادثه بررسی شد و اطلاع رسانی به موقع مرکز مدیریت راه های استان به دستگاه های ذی ربط، نصب تابلوهای اطلاعاتی، تجهیز واگن های قطار به چکش و کپسول های اتش نشانی و سایر تجهیزات امدادی و... از مصوبات جلسات مذکور بوده است.
در این جلسه فرشاد زادخور مدیرکل راه آهن استان قم در مورد وضعیت راه آهن استان گفت: بررسی و شناسایی نقاط حادثه خیز ریلی و تلاش برای اصلاح و رفع این نقاط می بایست هرچه سریع تر در دستور کار قرار گیرد.
محسن اروجی مدیرکل مدیریت بحران استان قم با اعلام این که در حادثه هفتخوان هماهنگی لازم و متناسب بین دستگاه های امداد و نجات و راه آهن وجود نداشت، اظهار کرد: احتمال بروز حوادثی مانند حادثه اخیر همچنان وجود دارد و لازم است نسبت به پیش بینی ها و هماهنگی های بین دستگاهی جهت کاهش هرچه بیشتر عمق فجایع اقداماتی صورت گیرد.
ایشان به لزوم تهیه و تنظیم سناریو امداد ونجات و برگزاری مانور اشاره کرد و اعلام داشت: خاصیت اجرای مانور، احصای نقاط قوت و ضعف در شرایط مشابه فجایع است و به تبع آن موجب هماهنگی هرچه بیشتر دستگاه های مرتبط با امداد و نجات می شود.
محسن صابری مقدم مشاور استاندار قم نیز از عبور روزانه بیش از 60 رام قطار از محدوده راه آهن استان قم خبر داد و توضیح داد: تجهیز راه آهن استان ها به دریزین های امدادی موجب کاهش حوادث ریلی و تسهیل در فرآیند و عملیات امداد و نجات می شود.
وی در پایان ضمن مقایسه وضعیت ریلی منطقه هفتخوان و موقعیت موجود حمل ونقل ریلی استان قم گفت: در حادثه هفتخوان به دلیل صعب العبور بودن مسیر جاده ای عملیات امداد و نجات با تاخیر صورت گرفت و در صورت تجهیز آن استان به دریزین های امداد و نجات این عملیات با سرعت بیشتری صورت می گرفت.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد