06 اسفند 1398
ضرورت توجه به پیوست های اقلیمی و زیست محیطی در طرح های جدید تولید مسکن
صبوری اعلام کرد:

ضرورت توجه به پیوست های اقلیمی و زیست محیطی در طرح های جدید تولید مسکن

تاریخ انتشار: 1398/06/12|   بازدید: 77 |  print

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: در طرح های جدید تولید مسکن، پیوست‌های اجتماعی و فرهنگی و نیز توجه به زیبایی شهر و نشاط اجتماعی شهروندان مورد تاکید است.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری در سومین جلسه شورای تأمین مسکن استان اظهار داشت: تعداد ۳۶۶ واحد از تعهد استان در خصوص طرح مسکن مهر باقی‌ مانده که از این تعداد ۲۲۴ واحد در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان این که عمران و ساخت مساکن مهر در شهر قم تا حد زیادی انجام شده است و مسائل غیر عمرانی در طولانی شدن پروسه مسکن مهر دخیل بوده اند، افزود: تعداد 142 واحد از تعهدات باقی مانده مسکن مهر در محاکم قضایی در حال بررسی است.

صبوری ادامه داد: ساخت واحدهای دارای پرونده قضایی نیز در حال اتمام است و امیدواریم با پایان یافتن احداث این واحدها، پرونده مسکن مهر در استان بسته شود.  

وی خاطرنشان کرد: تعداد کل واحدهای مسکن مهر تعهد شده در استان قم، ۴۳ هزار و ۵۰۴ واحد است که تاکنون ۴۳ هزار و ۱۳۸ واحد آن افتتاح‌ شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم افزود: تعداد واحدهای تعهد شده در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر در این استان، ۲ هزار و ۲۰۸ واحد و در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر، ۴۱ هزار و ۲۹۶ واحد است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: اراضی ۳۲ و ۴۸ هکتاری منطقه پردیسان مربوط به شرکت بازآفرینی شهری ایران است که باید پشتوانه بافت فرسوده قم قرار بگیرد.

صبوری توضیح داد: سیاستی که در این زمینه وجود دارد این است که این اراضی به‌ صورت خام، یعنی زمین واگذار نشود و ساخت ‌و ساز صورت بگیرد، ارزش‌افزوده پیدا کند و سپس پشتوانه احیای بافت فرسوده قرار بگیرد.

وی گفت: اجرا و آماده‌ سازی این ۲ قطعه زمین مانند تاسیسات، زیرسازی، جدول‌گذاری و آسفالت بر عهده شهرداری قم است و طرح‌ های مسکن به ‌منظور افزایش ارزش ‌افزوده آن، در این اراضی اجرا خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان تاکید کرد: در مسکن های جدید که در قالب طرح های مشارکتی و اقدام ملی تولید و احداث می شوند، توجه ویژه به مسائل زیست محیطی، اقلیم شهر، معماری، ترافیک و مناسب سازی برای معلولین در دستور کار قرار خواهد گرفت.

در این جلسه گزارشی اجمالی از اقدام‌ های صورت گرفته در زمینه مسکن مهر استان، طرح اقدام ملی مسکن کلان ‌شهر قم و همچنین طرح‌ های مشارکتی و پیمانی سال جاری در این استان ارائه شد و در این موارد بحث و بررسی صورت گرفت و مسئولان و کارشناسان دیدگاه‌ها، نظرها و پیشنهادهای خود را ارائه کردند.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد